Where to Eat in Milicz: The Best Restaurants and Bars

July 21, 2017 Brain Ambrose

Milicz [ˈmilit͡ʂ] (German: Militsch) is a town in Lower Silesian Voivodeship, in south-western Poland. It is the seat of Milicz County, and of the smaller administrative district (gmina) called Gmina Milicz.

1. Restauracja I Pensjonat Hubertowka

Zamek Mysliwski 1, Milicz 56-300, Poland
Excellent
50%
Good
30%
Satisfactory
20%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

4.5 based on 10 reviews

Reviewed By krzysztofek24 - Krotoszyn, Poland

Do Hubertówki wybraliśmy się aby uczcić małą uroczystość. Od samego początku pogoda nie sprzyjała, padał śnieg, a dojazd na miejsce, z uwagi na warunki okazał się nie lada wyzwaniem, z racji położenia. Miejsce otoczone z 4 stron lasem, oddalone od cywlizacji. Jeżeli chcecie naładować akumulatory, zapomnieć o zasięgu telefonu komórkowego i po prostu pomyśleć - wpadajcie tutaj. Po wejściu przywitała Nas gospodyni. Przed przyjazdem uzgodniłem menu, bo w niskim sezonie zimowym lokal ma ograniczone godziny otwarcia. Wystrój jest może trochę starawy, ale jaki ciekawy - na ścianach wiszą trofea myśliwskie, a także skóry, i inne "eksponaty". Jedzenie - zwłaszcza dziczyzna jest cudowna, najlepszy karczek z dzika jaki jadłem. Dodatkowo zamawiamy pstrąga - też bardzo dobry. Dzik zostaje podany w towarzystwie idealnie kwaśnej, świeżej i orzeźwiającej kapusty kiszonej. Mięso jest kruche, widać że było marynowane dość długi czas. Ceny nie należą do niskich, ale za taką jakość można zapłacić każde pieniądze. Fakt może i sposób podania i wystrój trąci delikatnie miejscami "myszką" , ale da się to zaakceptować.

2. Zajazd u Bartka

Nowy Zamek - redzina, Milicz 56-300, Poland Polish, European +48 504 192 870
Excellent
45%
Good
31%
Satisfactory
6%
Poor
12%
Terrible
6%
Overall Ratings

4 based on 16 reviews

Reviewed By bialykrzys - Wroclaw, Poland

Ryby smażone bezrefleksyjnie. Gruba panierka jest przypalona. Jak czytam recenzje ze zdjeciami z przypalona panierką i ochy i achy to widzę że ludzie nie mają pojęcia o rybach. Surówka słaba, frytki zajeżdżaja fryturą. Pstrąg karmiony jakimś granulatem czy maczka bo nie smakuje dobrze. Widok na brduny staw nie napawa. jedyny plus to tanie posiłki

3. O Gospoda 8 Ryb

Ruda Sulowska 20, Milicz 56-300, Poland +48 71 759 08 88
Excellent
43%
Good
21%
Satisfactory
12%
Poor
9%
Terrible
15%
Overall Ratings

3.5 based on 32 reviews

Reviewed By Dykczak - Poznan, Poland

Nie polecam tej restauracji. Ryba kapała tłuszczem w którym była smażona, nie doprawiona, po prostu niezbyt smaczna. Do tego bardzo drogo. Żałuję że jadłam tu obiad.

4. Kawiarnia Adam Bistro Pub & Pizza

Rynek 16, Milicz 56-300, Poland +48 71 383 00 12
Excellent
50%
Good
0%
Satisfactory
25%
Poor
0%
Terrible
25%
Overall Ratings

3.5 based on 4 reviews

Reviewed By zaracorba - Corby, United Kingdom

We were there just for a lunch and was very taste and good price. Good coffe as well. Personel very helpfull , they are speak English too.

5. Moya Ameryka

Ulica Parkowa 18, Milicz 56-320, Poland
Excellent
50%
Good
25%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
25%
Overall Ratings

4 based on 4 reviews

Reviewed By krzysztofek24 - Krotoszyn, Poland

Byliśmy już tutaj 2 razy i z pewnością nie są to ostatnie odwiedziny. Pierwsza sala urządzona jest w klimatach amerykańskich barów przydrożnych, w których wpada się na burgera i grubo ciachane frytki. Menu nie jest na szczęście rozległe, w większości inspirowane jest daniami popularnymi w USA , z domieszką Europy i PL. Za pierwszym razem zdecydowaliśmy się na burgera ( smaczne, mięso, trochę szkoda że bułka była kupiona a nie wyrabiana na miejscu) , oraz tartę z pomidorami (pyszna, wilgotna w środku). Dodatkiem do tego była zupa krem z dyni (ostry, i bardzo wyrazisty w smaku, bez konsystencji kleju do tapet). Dodatkiem do tego była wprost rewelacyjna lemoniada arbuzowa, której smak pamiętam jak wczoraj -- niestety dostępna w sezonie. Druga wizyta to żeberka BBQ (nie jestem amatorem tego mięsa) , oraz genialny krem z buraka oraz lemoniada cytrusowa. Ciekawa jest dalsza sala, pełna roślin, urządzona w stylu inspirowanym chyba Prowansją lub wpływami francuskimi w USA. Obok restauracji jest motel a także stacja benzynowa.

6. Restauracja Parkowa

Ulica Pilsudskiego 2, Milicz 56-300, Poland Breakfast, Lunch, Dinner
Excellent
50%
Good
50%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

4.5 based on 4 reviews

Reviewed By Alicja S

Dania dnia - jadłam 3 razy i 3 razy było pysznie! Wspaniały sos kurkowy, pyszny barszcz ukraiński, miłą obsługa, czego chcieć więcej?

TAGS

Restauracja I Pensjonat Hubertowka Zajazd u Bartka O Gospoda 8 Ryb Kawiarnia Adam Bistro Pub & Pizza Moya Ameryka Restauracja Parkowa

ThingsToDoWeb © 2018 All rights reserved.